Zamgławianie ULV to jedna z najskuteczniejszych metod walki insektami. W ten sposób można skutecznie pozbyć się nawet najbardziej uporczywych owadów z pomieszczeń. Doskonałe rezultaty zapewnia szczególnie przy zwalczaniu pluskiew. W tym artykule wyjaśnimy, na czym polega zamgławianie ULV i w czym tkwi tajemnica skuteczności tej metody.

Krótka charakterystyka zamgławiania ULV

Zamgławianie ULV polega na rozprowadzaniu w pomieszczeniu zimnej mgły z zastosowaniem specjalnego urządzenia, zwanego zamgławiaczem. Zamgławiacz ULV wytwarza krople o wielkości tylko około dwudziestu mikronów, trując wszelkie insekty. Rozprowadzane kropelki to w praktyce mieszanina substancji trującej oraz wody w odpowiednich proporcjach. Są praktycznie niewidoczne gołym okiem, lekkie i bez problemu unoszą się w powietrzu oraz przenikają do wszelkich, nawet najmniejszych szczelin. To właśnie z tego powodu zamgławianie wykazuje tak wysoki poziom skuteczności.

Mgła wytwarzana przez generator ULV (ultra low volume) jest w stanie dotrzeć do wszystkich szkodników, nawet tych najbardziej ukrytych, ograniczając w ten sposób ryzyko wystąpienia problemu z nimi w przyszłości. Takiego efektu nie jesteśmy w stanie uzyskać tradycyjnymi metodami.

Skuteczność zamgławiania ULV oraz najważniejsze zalety tej metody

Jak już zostało wspomniane, zamgławianie ULV to jedna z najskuteczniejszych metod walki z insektami ze względu na specyfikę rozprowadzania po pomieszczeniu drobnej, zimnej mgły. Jednak to nie jedyna zaleta, o której warto wspomnieć. Kolejnym atutem jest fakt, że zamgławianie odbywa się przy użyciu niskich temperatur. Dzięki temu nie wydzielają się gorące spaliny w procesie wytwarzania mgły z cieczy.

Insektobójcze substancje zamknięte są w mikrokapsułkach (widocznych wyłącznie pod mikroskopem). Pękają one dopiero pod wpływem bezpośredniego kontaktu z owadem. Wówczas wydziela się z nich zawartość biobójcza, działająca na owady. Śmieć insektów, które miały kontakt z substancją biobójczą, następuje zazwyczaj po kilku godzinach od momentu zetknięcia się z nią.

ZAPYTAJ O CENĘ