Ile kosztuje odpluskwianie w Warszawie? Od czego zależy cena zabiegu usuwania insektów i jakie metody odpluskwiania stosowane są przez profesjonalne firmy?

  • Pluskwy nie pojawiają się jedynie w miejscach, gdzie jest brudno
  • Nie ma skutecznych domowych sposobów na pozbycie się pluskiew
  • Przy zwalczaniu pluskiew stosuje się opryski, zamgławianie ULV, a także wymrażanie metodą Cryonite

Polecamy: Pluskwy w biurach – jak często występują?

Pluskwy należą do insektów, których dość trudno się pozbyć. Są niewielkie, a dzięki spłaszczonemu odwłokowi bez trudu wchodzą we wszelkie zakamarki i szczeliny. Gnieżdżą się przeważnie w takich miejscach jak np. meble tapicerowane, ramy łóżek, ramy obrazów, listwy przypodłogowe i gniazdka elektryczne. Aktywne są głównie w nocy, dlatego w dzień trudno je dostrzec, szczególnie jeśli populacja jest jeszcze niewielka. Warto podkreślić, że pluskwy – wbrew powszechnej opinii – nie pojawiają się jedynie w miejscach, gdzie jest brudno. Insekty można przynieść do domu np. z pociągu czy hotelu. Po czym poznać, że w domu mogą być pluskwy? Alarmujące na pewno jest pojawienie się swędzących bąbli na ciele (ukąszenia pluskiew). O obecności pasożytów świadczą także wylinki, czarne kropki (odchody pluskiew), np. na pościeli, jaja przypominające małe ziarenka ryżu i słodkawy zapach.

Polecamy: Czy pluskwy latają? Jakie inne insekty to potrafią?

Ile kosztuje odpluskwianie i od czego zależy cena usługi?

Właściwie nie ma skutecznych domowych sposobów na pozbycie się pluskiew. Najpewniejszym sposobem usunięcia całej populacji insektów jest dezynsekcja przeprowadzona przez profesjonalną ekipę. Cena takiego zabiegu zależy przede wszystkim od wybranej metody dezynsekcji. Przy zwalczaniu pluskiew stosuje się opryski (trzy zabiegi w tygodniowych odstępach), zamgławianie ULV, a także wymrażanie metodą Cryonite. Skorzystanie z pomocy firmy dezynsekcyjnej to nie tylko pewność pozbycia się problemu na dobre, ale również gwarancja, że odpluskwianie będzie bezpieczne dla domowników. Profesjonalne firmy po wykonaniu usługi wystawiają protokół sanitarny oraz pisemną gwarancję, a podczas zabiegów odpluskwiających korzystają jedynie z atestowanych środków zwalczających insekty.

ZAPYTAJ O CENĘ