W stosunku do nich panuje mit, że występują one jedynie tam, gdzie jest brud, kojarzą się z biedą i patologią. Nic bardziej mylnego. Niestety, prawda jest taka, że każdy może przynieść je do domu nieświadomie. Pojawienie się ich w mieszkaniu, domu czy w miejscu pracy to duży kłopot. Trzeba wiedzieć, że skuteczne zwalczenie pluskiew domowymi sposobami graniczy niemal z cudem. Jedyne, co może pomóc, to wezwanie specjalistów od dezynsekcji i usuwania pluskiew. W Warszawie skorzystać można z fachowej pomocy firmy INSECTA.

Pluskwy w domu – gdzie występują?

Pluskwy znajdziemy przede wszystkim w łóżkach i ich najbliższych okolicach. Dlaczego? Ponieważ to właśnie tam znajdują swoich żywicieli (owady uaktywniają się w nocy i atakują swoje ofiary podczas snu). Ich wielkość i kształt ciała pozwala na schowanie się niemal w każdej szczelinie. Można je spotkać m.in. usuwając wezgłowie łóżka, za tapetami, w listwach przypodłogowych czy gniazdkach elektrycznych, jednak warto pamiętać, że im dalej od łóżka, tym mniejsze prawdopodobieństwo bytowania pasożytów.

Pluskwy w domu - profesjonalne usuwanie Insecta

Dlaczego walka z pluskwami może być trudna?

Usuwanie pluskiew nie jest proste. Jedną z przyczyn jest to, że ich obecność w domu bardzo często pozostaje niezauważona przez długi czas. Pasożyty namnażają się, a problem zostaje zauważony dopiero wówczas, gdy jest ich już naprawdę sporo. Wiadomo – im więcej insektów, tym trudniej się ich pozbyć. Usuwaniu pluskiew nie sprzyja też fakt, że szybko uodparniają się one na substancje chemiczne, a środki stosowane do zwalczania pluskiew nie działają na jaja (przez co zabieg należy powtarzać kilkakrotnie). W naszej firmie stosujemy jedynie nowoczesne i bezpieczne metody w walce z pasożytami. Wieloletnie doświadczenie przy zabiegach dezynsekcji przekłada się bezpośrednio na skuteczność. Mieszkańcom Warszawy (dojeżdżamy również do Klientów spoza Warszawy) proponujemy profesjonalne usuwanie pluskiew różnymi metodami (wymrażanie, zamgławianie ULV, metoda opryskowa), które dobieramy po indywidualnej konsultacji.

ZAPYTAJ O CENĘ