Insekty w hotelu to zagrożenie dla zdrowia gości i dla jego renomy. Po czym poznać, że w hotelu są insekty i jak je skutecznie zwalczać?

  • Insekty w hotelach to duży problem
  • Mogą być niebezpieczne dla zdrowia osób zatrzymujących się w obiekcie
  • Jeśli w hotelu pojawią się insekty, konieczna jest profesjonalna dezynsekcja

Regularne sprzątanie, dezynfekowanie przestrzeni, przechowywanie żywności w odpowiednich warunkach i dbanie o odpowiednie warunki higieniczno-sanitarne są podstawą, aby zabezpieczyć hotel przed insektami. Niestety, czasem i to nie wystarczy, aby uchronić się przed inwazją niechcianych gości, takich jak np. pluskwy czy karaluchy. Często powtarzanym mitem jest ten, że insekty biorą się z brudu. Tymczasem mogą np. nieświadomie zostać przeniesione przez hotelowych gości lub przedostać się rurami kanalizacyjnymi. Insekty w hotelach to duży problem. Mogą być niebezpieczne dla zdrowia osób zatrzymujących się w obiekcie, a ich obecność z pewnością nie odbije się dobrze na renomie hotelu.

Polecamy: Deratyzacja dla firm i wspólnot mieszkaniowych

Po czym poznać, że w hotelu mogą być insekty? Na co zwracać szczególną uwagę?

Obecność insektów nie zawsze jest oczywista. Przez długi czas mogą nie dawać o sobie znać – przeważnie żerują w nocy, a gnieżdżą się w trudno dostępnych miejscach, we wszelkich szczelinach, otworach ścian i podłóg, w tapicerkach mebli, w ramach łóżek, w materacach i tekstyliach. Co wskazuje, że insekty zagnieździły się w hotelu? Może świadczyć o tym np. nieprzyjemny zapach, który wydzielają niektóre z nich. Warto również zwrócić uwagę, czy w pomieszczeniach nie ma wylinek, jaj insektów lub ich odchodów. Oznaką obecności pluskiew, które w hotelach stanowią szczególnie duży problem, mogą być małe, czarne plamki na pościeli.

Polecamy: Dezynsekcja Warszawa – opinie

Insekty w hotelu – jak je zwalczać?

Jeśli w hotelu pojawią się insekty, konieczna jest profesjonalna dezynsekcja. Firma specjalizująca się w zwalczaniu pasożytów będzie w stanie dokładnie zidentyfikować problem i określić jego skalę, a następnie dobrać odpowiednie środki, które pozwolą skutecznie pozbyć się problemu i zapobiec kolejnej inwazji. Wybierając firmę DDD, warto sprawdzić, czy używa atestowanych preparatów, czy daje gwarancję na swoje usługi i czy wystawia protokół sanitarny z przeprowadzonej dezynsekcji.

Polecamy: Czym zajmuje się firma DDD?

ZAPYTAJ O CENĘ