Bezpieczna dezynsekcja w domu, w którym są zwierzęta. Sprawdź, jakie są potencjalne zagrożenia i co zrobić, by dezynsekcja była bezpieczna dla zwierzaków.

  • Do zwalczania insektów stosuje się różne metody
  • Niektóre z metod dezynsekcji nie wymagają opuszczenia mieszkania
  • Aby dezynsekcja nie byłą zagrożeniem dla pupili, ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa

Pojawienie się w domu insektów oznacza jedno – konieczność jak najszybszej dezynsekcji. Do zwalczania szkodników wykorzystuje się różne środki, niektóre z nich zawierają silne substancje chemiczne, dlatego podczas zabiegu konieczne jest zachowanie ostrożności. Czy dezynsekcja może być niebezpieczna dla zwierząt domowych? Potencjalne niebezpieczeństwo istnieje szczególnie podczas samodzielnego korzystania z środków owadobójczych. Z tego powodu warto korzystać z usług profesjonalnych firm dezynsekcyjnych, które wykonują zabiegi tak, by były one bezpieczne dla wszystkich domowników.

Polecamy: Co z ubraniami po dezynsekcji?

Metody dezynsekcji

Do zwalczania insektów stosuje się różne metody. Wybór zależy przede wszystkim od rodzaju owadów, ale znaczenie mogą mieć także inne czynniki, np. wielkość populacji. Niektóre z metod dezynsekcji nie wymagają opuszczenia mieszkania i są bezpieczne dla domowników, w tym również dla zwierząt domowych. Taką jest np. metoda żelowa. Sprawdza się przede wszystkim do walki z karaluchami i prusakami. Polega na rozprowadzeniu w odpowiednich miejscach substancji chemicznej w postaci żelu. Środek jest trujący dla insektów, ale całkowicie nieszkodliwy dla zwierząt, nawet w przypadku przypadkowego zjedzenia takiego żelu. Bezpieczną dla zwierzaków, a przy tym ekologiczną metodą dezynsekcji jest także wymrażanie pluskiew metodą CRYONITE. Nie oznacza to, że w przypadku innych metod należy się obawiać – są one bezpieczne, jednak należy przestrzegać zaleceń firmy wykonującej dezynsekcję.

Polecamy: Czy pluskwy wracają po dezynsekcji?

Dezynsekcja a bezpieczeństwo zwierząt

Aby dezynsekcja nie byłą zagrożeniem dla pupili, ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz wytycznych przekazanych przez ekipę dezynsekcyjną. Lepiej unikać samodzielnego używania środków owadobójczych. Znacznie bezpieczniejszym, a przy tym skutecznym sposobem jest skorzystanie z usług specjalistów od dezynsekcji. Profesjonalne firmy stosują atestowane preparaty i mają wiedzę, jak je stosować.

ZAPYTAJ O CENĘ