Profesjonalna dezynsekcja to pewny i skuteczny sposób, by pluskwy nie pojawiły się ponownie. Sprawdź, jakie metody stosuje się do zwalczania pluskiew.

  • Domowe metody zazwyczaj nie przynoszą oczekiwanych rezultatów
  • Najskuteczniejszym sposobem pozbycia się niechcianych lokatorów jest dezynsekcja przeprowadzona przez specjalistów
  • Istnieje wiele skutecznych sposobów pozbycia się pluskiew raz na zawsze

Polecamy: Jaką metodę dezynsekcji wybrać, jeśli nie możemy opuścić pomieszczenia na dłuższy czas?

Zwalczanie insektów, które zalęgły się w domu, może być zadaniem bardzo wymagającym. Domowe metody zazwyczaj nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. W konsekwencji populacja pasożytów rozrasta się, a problem nie tylko nie znika, ale staje się coraz trudniejszy do zlikwidowania. Najskuteczniejszym sposobem pozbycia się niechcianych lokatorów, takich jak np. pluskwy, jest dezynsekcja przeprowadzona przez specjalistów. Pracownicy profesjonalnych firm dezynsekcyjnych znają różne metody zwalczania pasożytów i stosują odpowiednie środki biobójcze. Wiedzą, jak przeprowadzić zabieg, aby wyeliminować szkodniki, a przy tym nie narażać zdrowia domowników. Ponadto mają wiedzę na temat biologii i zachowań insektów. Dzięki temu łatwiej zidentyfikować im obszary, w których pasożyty mogą się ukrywać i rozmnażać.

Polecamy: Czy zamgławianie ULV jest bezpieczne?

Jak skutecznie zwalczyć pluskwy, aby nie wróciły?

Pluskwy to niewielkie, czerwono-brązowe insekty (mierzą ok. 4 do 5 mm) o spłaszczonym ciele. Wychodzą na żer w nocy, w ciągu dnia ukrywają się w różnych szczelinach i zakamarkach, np. za listwami przypodłogowymi, w materacach, w ramach łóżek, w meblach tapicerowanych. Mogą przetrwać bez pożywienia nawet kilka miesięcy, a jaja są odporne na insektycydy. To czyni je wyjątkowo trudnym przeciwnikiem. Do walki z pluskwami stosuje się różne metody. Jedną z najskuteczniejszych jest wymrażanie metodą Cryonite. Suchy lód, czyli zestalony dwutlenek węgla o temperaturze niemal -80°C, zwalcza zarówno dorosłe osobniki, jak i jaja. W większości przypadków wystarczy jeden zabieg, aby pozbyć się problemu. Inne metody to oprysk (zalecany w przypadku dużych populacji insektów) i zamgławianie ULV. Obie polegają na rozprowadzeniu specjalnego preparatu chemicznego. Są skuteczne, ale wymagają powtórzenia zabiegu min. 3 razy (zabieg trzeba powtórzyć po wykluciu się kolejnych osobników).

ZAPYTAJ O CENĘ