Czy wiesz, jak odpowiednio zadbać o ubrania po zabiegu dezynsekcji? Sprawdź, jakie są zalecenia i o czym warto pamiętać.

  • Najskuteczniejszym sposobem pozwalającym pozbyć się szkodników na dobre jest profesjonalna dezynsekcja
  • Zawsze należy również postępować zgodnie z wytycznymi firmy wykonującej usługę
  • Rzeczy i tekstylia, które znajdowały się w pomieszczeniu poddawanym dezynsekcji, należy wyprać w temperaturze ok. 60°C

Insekty, takie jak np. karaluchy, mrówki czy pluskwy, nie tylko wywołują dyskomfort i znacząco przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, ale również mogą stanowić poważne zagrożenie dla domowników. Najskuteczniejszym sposobem pozwalającym pozbyć się szkodników na dobre jest profesjonalna dezynsekcja. Zabieg usuwania insektów przeprowadzony przez wykwalifikowaną ekipę jest bezpieczny, jednak zarówno przed, jak i po zabiegu ważne jest odpowiednie postępowanie. Jak zabezpieczyć rzeczy i co zrobić po dezynsekcji z ubraniami?

Polecamy: Czy karaluchy przenoszą choroby?

Odpowiednie przygotowanie do dezynsekcji – dlaczego jest tak ważne?

Właściwe przygotowanie mieszkania i znajdujących się w nim rzeczy, w tym ubrań, jest kluczowe z kilku powodów. Usunięcie lub zabezpieczenie niektórych przedmiotów osobistych umożliwia lepszy dostęp do obszarów, gdzie mogą gnieździć się owady, a więc może mieć wpływ na skuteczność zabiegu. Odpowiednie przygotowanie minimalizuje także ryzyko narażenia domowników na kontakt z środkami dezynsekcyjnymi i chroni przed zanieczyszczeniem nimi, a w niektórych przypadkach przed zniszczeniem, sprzęty domowe i rzeczy osobiste. Warto pamiętać, ze to, w jaki sposób przygotować mieszkanie i jak postępować po zabiegu usuwania insektów, zależy w dużej mierze od metody dezynsekcji. Zawsze należy również postępować zgodnie z wytycznymi firmy wykonującej usługę.

Polecamy: Robaki z wilgoci – jakie insekty przyciąga wilgoć?

Ubrania po dezynsekcji

Jednym z aspektów, który często budzi wątpliwości, jest sposób postępowania z ubraniami po zabiegu dezynsekcji i czy będą nadawać się jeszcze do użytkowania. Na szczęście sprawa nie jest zbyt skomplikowana. Rzeczy i tekstylia, które znajdowały się w pomieszczeniu poddawanym dezynsekcji, należy wyprać w temperaturze ok. 60°C. Jeśli nie jest to możliwe, można np. wykorzystać parownicę do ubrań (ustawioną na podaną temperaturę) lub w inny sposób poddać je działaniu odpowiednio wysokiej temperatury.

ZAPYTAJ O CENĘ