Czym kierować się przy wyborze firmy deratyzacyjnej? Liczy się nie tylko skuteczność, ale i bezpieczeństwo podczas deratyzacji. Co jeszcze jest ważne?

  • Próby wytępienia gryzoni domowymi metodami okazują się najczęściej mało skuteczne
  • Aby pozbyć się szkodników, warto skorzystać z pomocy ekipy deratyzacyjnej
  • Firmy zajmujące się deratyzacją w swojej ofercie mają zazwyczaj także usługi z zakresu odkażania i likwidacji insektów

Pojawienie się w domu lub w gospodarstwie niechcianych gryzoni, takich jak szczury czy myszy, to spory kłopot. Są one uciążliwe i wyrządzają liczne straty. Niszczą infrastrukturę (np. instalacje elektryczne, przewody kanalizacyjne), zanieczyszczają przestrzeń, a jako nosiciele różnych chorób stanowią zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt domowych. Niestety, próby wytępienia gryzoni domowymi metodami okazują się najczęściej mało skuteczne. Aby pozbyć się szkodników, warto skorzystać z pomocy ekipy deratyzacyjnej. Jak wybrać dobrze? Profesjonalna firma zajmująca się zwalczaniem gryzoni powinna przede wszystkim korzystać z atestowanych preparatów, a podczas deratyzacji zapewnić bezpieczeństwo wszystkim domownikom (również zwierzakom). Niektóre firmy dają gwarancję na swoje usługi. Wybierając ekipę deratyzacyjną, warto zwrócić uwagę również na doświadczenie, jakim może się pochwalić, a także sprawdzić, jakie opinie mają o niej klienci, którzy skorzystali już z usług.

Polecamy: Deratyzacja. Skuteczny sposób na gryzonie

Nie tylko deratyzacja. Kompleksowe usługi DDD

Firmy zajmujące się deratyzacją w swojej ofercie mają zazwyczaj także usługi z zakresu przeprowadzania dezynfekcji (odkażania) i dezynsekcji (likwidacji insektów). Tak jak i w przypadku zwalczania gryzoni, tak i tego rodzaju działania wymagają stosowania atestowanych preparatów i zachowania odpowiednich środków bezpieczeństwa. Przed przystąpieniem do pracy ekipa powinna udzielić wskazówek, jak przygotować mieszkanie do przeprowadzenia dezynfekcji lub dezynsekcji, np. jak zabezpieczyć żywność czy meble. Metoda powinna być dobrana odpowiednio do wielkości i przeznaczenia danego miejsca, a w przypadku dezynsekcji – również do rodzaju szkodnika. Na pewno warto postawić na firmę, która po wykonaniu usługi wystawia nie tylko gwarancję, ale i protokół sanitarny.

Polecamy: Czym zajmuje się firma DDD?

ZAPYTAJ O CENĘ