Gryzonie takie jak szczury lub myszy to wbrew pozorom niebezpieczne stworzenia, które mogą przynosić niemałe straty. Kiedy te zwierzęta zadomowią się w domu lub w innym budynku, są niebezpieczne ze względu na przenoszone przez nich choroby, dlatego, jeśli odkryjemy, że w nieruchomości zadomowiły się szczury, trzeba działać jak najszybciej. Istnieje kilka metod nie tylko na zwalczanie gryzoni, ale także na zapobieganie ich wnikaniu do a href=”https://www.insecta-dezynsekcja.pl/deratyzacja-dla-firm-i-wspolnot-mieszkaniowych/” title=”Deratyzacja dla firm i wspólnot mieszkaniowych”>budynku.

Na czym polega deratyzacja?

Odszczurzanie (deratyzacja) to proces polegający na zwalczaniu za pomocą różnych środków wszelkich gryzoni. Przed podjęciem jakichkolwiek działań, należy zidentyfikować gatunek szkodnika, a następnie oszacować ich ilość. Jeden szczur potrafi zjadać nawet 20 gramów żywności dziennie, a do tego zostawia odchody, które przenoszą niebezpieczne zarazki. W przypadku grupy takich osobników, skutki po kilku dniach lub tygodniach mogą być tragiczne w skutkach. Warto zaznaczyć, że szczury mogą przenosić aż 60 różnych chorób, dlatego wbrew pozorom to małe, lecz niebezpieczne dla człowieka stworzenie.

Szkodniki mogą nie tylko podkradać żywność, ale także uszkadzać wszelkiego rodzaju wyposażenie i elementy budynku. Mogą przegryzać warstwy izolacyjne, kable, a nawet rury kanalizacyjne. Dzięki deratyzacji można zabezpieczyć produkty żywnościowe i zabezpieczyć się przed niechcianymi gryzoniami, a w razie wypadku na pozbycie się ich.

Do odszczurzania wykorzystuje się różne metody. Niechemiczne polegają na zastawianiu pułapek żywiołownych oraz sprężynowych. Natomiast do zabijania gryzoni stosuje się metody chemiczne, czyli wykorzystanie wszelkiego rodzaju pestycydów, trutek na szczury, czy też antykoagulantów. Największe efekty przynosi łączenie tych dwóch metod.

ZAPYTAJ O CENĘ