Co robić, gdy w mieszkaniu pojawią się insekty? Czy wystarczy przeprowadzić dezynsekcję jednego pomieszczenia, by pozbyć się problemu?

  • Insekty, ze względu na niewielkie rozmiary, mogą swobodnie przemieszczać się po całym domu
  • Dezynsekcja całego mieszkania wydaje się rozsądnym pomysłem
  • Zabieg jest najskuteczniejszy, jeśli przeprowadzony jest w całym bloku

Co zrobić, jeśli w domu zagnieździły się owady? Chociaż na rynku dostępne są różne preparaty owadobójcze, warto pamiętać, że profesjonalna dezynsekcja mieszkania jest najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym sposobem, by pozbyć się niechcianych lokatorów. Insekty, takie jak np. karaluchy, prusaki, pluskwy, mrówki czy mole, nie tylko budzą odrazę, ale mogą powodować straty materialne, zanieczyszczać żywność itp. Przede wszystkim jednak mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia domowników. Niektóre owady przenoszą chorobotwórcze patogeny, mogą również powodować i nasilać reakcje alergiczne.

Polecamy: Dezynsekcja w branży spożywczej

Czy aby pozbyć się insektów z mieszkania, wystarczy dezynsekcja jednego pomieszczenia?

Insekty, ze względu na niewielkie rozmiary, mogą swobodnie przemieszczać się po całym domu i znajdować kryjówki w różnych pomieszczeniach, nawet w trudno dostępnych miejscach. Dezynsekcja całego mieszkania wydaje się więc rozsądnym pomysłem. Takie działanie stanowi skuteczny środek zapobiegawczy i zmniejsza ryzyko ponownego rozprzestrzeniania się szkodników, które mogą gnieździć się w zakamarkach w całym domu. Jednak ostateczną decyzję, czy zabieg poddać zabiegowi całe mieszkanie, czy tylko konkretne pomieszczenia, powinna podjąć ekipa dezynsekcyjna.

Polecamy: Kto zleca dezynsekcję w budynkach wielorodzinnych?

Dezynsekcja w blokach

Z tych samych powodów dezynsekcja jednego mieszkania w bloku jest na ogół niewystarczająca i pomaga tylko na chwilę – prędzej czy później insekty przywędrują od sąsiadów i rozprzestrzenią się po mieszkaniu.. Owady przemieszczają się równie swobodnie pomiędzy pomieszczeniami w mieszkaniu jak między mieszkaniami w bloku, np. przez różne otworu, szczeliny, rury kanalizacyjne itp. Zabieg jest najskuteczniejszy, jeśli przeprowadzony jest w całym bloku, włączając w to pomieszczenia gospodarcze, strych, piwnicę itp.

ZAPYTAJ O CENĘ