Pluskwy to niewielkie, bo mierzące zaledwie około 4 – 6 mm długości i 3 mm szerokości, bezskrzydłe owady o owalnym i mocno spłaszczonym ciele, przypominającym pestkę jabłka. Chociaż z wyglądu mogą wydawać się niepozorne, to ich pojawienie się może oznaczać duże kłopoty. Warto pamiętać, że domowe sposoby walki z tymi pasożytami nie są skuteczne – aby pozbyć się problemu, konieczne jest szybkie i fachowe odpluskwianie mieszkania, które oferuje firma INSECTA z Warszawy.

Skąd się biorą pluskwy?

Pluskwy są pasożytami, które żywią się krwią ssaków, w tym człowieka. Ich ugryzienia nie są bolesne, ale wywołują swędzenie i nieestetyczne bąble na ciele. Owady aktywizują się nocą, gdy zgaszone jest światło, i atakują nas najczęściej, gdy śpimy. Skąd mogą się wziąć w mieszkaniu? Najczęściej przenoszone są przez ludzi – wystarczy nocleg w zainfekowanym miejscu (np. hostelu czy schronisku), do zainfekowania może dość także w środkach transportu zbiorowego czy podczas transportu mebli. Zwalczanie pasożytów nie jest łatwe. Najskuteczniejszą metodą jest odpluskwiania mieszkania przez wyspecjalizowaną firmę. Mieszkańcy Warszawy oraz okolic Warszawy mogą liczyć na naszą fachową pomoc przy odpluskwianiu domów. Działamy szybko, skutecznie, a do walki z pluskwami czy innymi insektami używamy jedynie atestowanych preparatów i sprawdzonych metod.

Pluskwy w mieszkaniu - Jak rozpoznać?

Pluskwy w mieszkaniu – jak rozpoznać?

Każdy może reagować na ukąszenia pluskiew inaczej, dlatego warto być czujnym. Nie u wszystkich domowników mogą pojawić się ślady po ugryzieniach i swędzenie, ale jeżeli takie objawy nagle pojawią się chociaż u jednej osoby, lepiej sprawdzić, czy nie mamy w domu niechcianych lokatorów i nie będzie potrzebne odpluskwianie mieszkania. Jeśli mamy podejrzenia, że w naszym domu zagnieździły się pluskwy, dobrze jest sprawdzić łóżko (materac i stelaż), okolice łóżka (np. listwy przypodłogowe) oraz wszystkie tapicerowane meble. Pamiętajmy, że im szybciej przeprowadzone jest odpluskwianie mieszkania, tym większa szansa, że pozbędziemy się pasożytów, bez konieczności wyrzucania mebli czy robienia generalnego remontu.

ZAPYTAJ O CENĘ