Karaluchy w bloku to duży problem, ponieważ bez problemu mogą przemieszczać się między mieszkaniami. Jak więc skutecznie pozbyć się ich z bloku?

  • Karaluchy gnieżdżą się we wszelkich szczelinach
  • Walka z karaluchami w bloku nie jest łatwa
  • Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się karaluchów jest przeprowadzenie profesjonalnej dezynsekcji

Widok karalucha nie należy do najprzyjemniejszych, szczególnie jeśli jest to karaluch w naszym domu. Niestety, w dużych skupiskach ludzkich insekty te mają idealne warunki do życia, dlatego często bywają prawdziwą zmorą w blokach. Ponieważ raczej nie sprawia im kłopotu wędrowanie od mieszkania do mieszkania (mogą dostać się do domu np. przez kanalizację lub różne szczeliny), ich zwalczanie jest przeważnie sporym wyzwaniem. Jak poznać, ze w mieszkaniu są karaluchy i jak skutecznie „eksmitować” je z bloku?

Polecamy: Skąd się biorą karaluchy w domu?

Po czym rozpoznać, że w domu są karaluchy?

Karaluchy, nazywane również karaczanami, są dość duże, mierzą ok. 17 – 29 mm. Mają spłaszczone ciało o ciemnym ubarwieniu (przeważnie ciemnobrązowe lub czarne, mogą być rudawe) i długie, widoczne odnóża. Chociaż mają skrzydła, nie latają – używają ich przeważnie, gdy spadają z większej wysokości, aby bezpiecznie wylądować. Gnieżdżą się we wszelkich szczelinach. Nie lubią światła, dlatego aktywne są nocą. Dopiero gdy populacja jest naprawdę duża (a rozmnażają się bardzo szybko), zdarza im się żerować również w ciągu dnia. Z tego powodu potrafią długo pozostawać niezauważone. Zostawiają jednak po sobie widoczne ślady, m.in. przezroczyste wylinki. O ich obecności świadczą również odchody, które przypominają fusy z kawy.

Polecamy: Prusaki a karaluchy – czym się różnią?

Jak pozbyć się karaluchów?

Walka z karaluchami w bloku nie jest łatwa, ponieważ insekty bez problemu przemieszczają się między mieszkaniami. Można stosować różne środki owadobójcze, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że owady prędzej czy później wrócą. Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się karaluchów jest przeprowadzenie profesjonalnej dezynsekcji w całym bloku. Właściwie tylko takie działanie daje 100% pewność zlikwidowania całej populacji.

ZAPYTAJ O CENĘ