Zamgławianie ULV jest jedną z popularniejszych metod walki z insektami. Czy dezynsekcja tą metodą jest bezpieczna dla domowników?

  • Walka z insektami domowymi sposobami jest trudna
  • Zamgławianie ULV jest dużo skuteczniejsze np. od oprysku, który działa punktowo
  • Zamgławianie ULV cieszy się dużą popularnością

Pojawienie się insektów w domu, w hotelu, w restauracji, w biurze lub w innej przestrzeni to nie tylko problem natury estetycznej. Pasożyty mogą przenosić choroby i być groźne dla zdrowia. Walka z insektami domowymi sposobami jest trudna, długotrwała i przeważnie nieskuteczna, a nieumiejętnie stosowane środki biobójcze mogą stanowić zagrożenie. 

Polecamy: Zwalczanie insektów w hotelach

Zamgławianie ULV – na czym polega?

Do walki z insektami stosuje się różne metody. Jedną z nich jest zamgławianie ULV. Do dezynsekcji tą metodą wykorzystuje się specjalne urządzenia – zamgławiacze – rozpylające bardzo małe kropelki cieczy w postaci zimnej mgiełki. Mgła wypychana jest pod ciśnieniem, a aerozol z środkiem owadobójczym równomiernie rozprzestrzenia się na całej poddawanej dezynsekcji powierzchni. Mgła unosi się w powietrzu i dociera nawet do trudno dostępnych miejsc, takich jak szczeliny i wszelkie zakamarki, w których owady chętnie znajdują swoje kryjówki. Zamgławianie jest więc dużo skuteczniejsze np. od oprysku, który działa punktowo.

Polecamy: Zamgławianie ULV w walce z insektami

Zamgławianie ULV  a bezpieczeństwo i skuteczność dezynsekcji.

Zamgławianie ULV cieszy się dużą popularnością. Dezynsekcja z wykorzystaniem generatora mgły jest nie tylko skuteczna, ale również bardzo bezpieczna, zarówno dla domowników, w tym dzieci i zwierząt, jak i dla znajdujących się w danym miejscu sprzętów, mebli itp. Ważne jest jednak, by zabieg był przeprowadzony przez profesjonalną firmę, nadającymi się do tego insektycydami. Nowoczesne środki biobójcze nie są toksyczne dla ssaków, a jedynie dla insektów. Zabieg zamgławiania ULV pozwala pozbyć się takich insektów jak np. pluskwy, karaluchy i prusaki, rybiki cukrowe czy pchły. Aby dezynsekcja była skuteczna, zaleca się minimum 3 zabiegi w tygodniowym odstępie (przy dużej populacji insektów może być konieczna większa liczba zabiegów).

ZAPYTAJ O CENĘ