Sprawdź, jak pozbyć się insektów, gdy pomieszczenia nie można opuścić na dłuższy czas. Jaka metoda dezynsekcji będzie bezpieczna, a jednocześnie skuteczna?

  • Metody dezynsekcji stosowane przez fachowców charakteryzują się wysoką skutecznością i są bezpieczne dla domowników
  • Walka z pasożytami nie musi być trudna i jest możliwa nawet, jeśli nie możemy opuścić mieszkania
  • W przypadku, gdy nie możemy opuścić pomieszczenia na dłuższy czas, dobrym rozwiązaniem jest metoda żelowa

Polecamy: Zwalczanie insektów w hotelach

Gdy pojawiają się insekty, natychmiast pojawia się również pytanie, jak się ich pozbyć. Najpewniejszym sposobem jest zwrócenie się pomoc do profesjonalnej firmy oferującej usługi z zakresu dezynsekcji. Metody stosowane przez fachowców charakteryzują się wysoką skutecznością i są bezpieczne dla domowników. Wybór konkretnej metody uzależniony jest od kilku czynników, np. od rodzaju insektów czy wielkości populacji. Do popularnych, często stosowanych zabiegów należą m.in. zamgławianie ULV i metoda opryskowa. Chociaż obydwie metody pozwalają pozbyć się problemu, mają pewne ograniczenia – wymagają opuszczenia (przynajmniej na jakiś czas) pomieszczenia poddawanego dezynsekcji. Na szczęście walka z pasożytami nie musi być trudna i jest możliwa nawet, jeśli mieszkania, biura lub innego pomieszczenia z jakiegoś powodu nie możemy opuścić.

Polecamy: Zwalczanie owadów w Warszawie

Na czym polega metoda żelowa i jakie ma zalety?

W przypadku, gdy nie możemy opuścić pomieszczenia na dłuższy czas, dobrym rozwiązaniem może być metoda żelowa. Świetnie sprawdza się w przypadku prusaków, karaluchów i karaczanów. Jak wskazuje sama nazwa, polega ona na aplikacji specjalnego preparatu owadobójczego w formie żelu. Środek rozprowadza się punktowo, w miejscach, w których pasożyty są aktywne lub w potencjalnych gniazdach (wszelkie szczeliny itp.). Żel jest dla insektów atrakcyjnym źródłem pożywienia. Te nie tylko zjadają go, ale i przenoszą do swoich gniazd, co pozwala skutecznie pozbyć się całej populacji, a nie tylko widocznych osobników. Preparat ma zapach, który wabi insekty, ale jest właściwie niewyczuwalny dla człowieka. Dezynsekcja nie wymaga specjalnych przygotowań, a po aplikacji żelu pomieszczenia nie trzeba opuszczać ani go wietrzyć. Warto podkreślić, że metoda jest bezpieczna dla ludzi, również dla dzieci, alergików, osób starszych, i dla zwierząt domowych.

ZAPYTAJ O CENĘ